Tipy na výlet

Díky své neporušené přírodě Řeka láká výletníky ze širokého i blízkého okolí. Podstatná část území obce spadá do chráněné krajinné oblasti Beskydy, je jednou ze dvou obcí mikroregionu obcí povodí Stonávky s největší nabídkou cestovního ruchu v oblasti horské turistiky, rekreace a odpočinku.

Javorový vrch (1032 m. n. m.) – Od našeho penzionu si můžete udělat pěší výlet po zelené a žluté značce. Vzdálenost na vrchol je 6,4 km (1:38 h).

Chata Javorový (947 m. n. m.) – Velice oblíbené centrum paraglidingu a závěsného létání. Dostupnost je možná pomocí lanové dráhy z obce Oldřichovice nebo pěšky od penzionu za 1:48 hodiny (7 km).

Godula (738 m. n. m.) – Podle pověsti zde pramenila živá voda, která uzdravovala poutníky. Před 2 lety byla nově otevřená ,,naučná stezka pokladů“ – vhodná pro rodiny s dětmi (bez kočárků). Nachází se zde cvičné horolezecké pískovcové skály. Dostupnost od penzionu po neznačené stezce za 51 minut (3,2 km).

Ski areál Řeka – Velký vlek na červené sjezdovce je 1170 m dlouhý – nejdelší v Beskydech. Tento vlek jako jeden z mála vleků v Beskydech vede z údolí (cesta, parkoviště) až na hřeben (950 m n.m.), takže ho mohou využít i běžkaři. Malý vlek na modré sjezdovce má délku 380 m. Sjezdovka je v celé své délce velmi široká a rovná jako stůl. Má mírný sklon a proto je rájem pro rodinné lyžování s dětmi.

Koupaliště Řeka – 500 m od našeho penzionu se nachází koupaliště s 25 m dlouhým nerezovým venkovním vyhřívaným bazénem, jehož součástí je i menší bazén pro děti a brouzdaliště pro nejmenší.

Sport Centrum Smilovice – Moderní sportovní centrum, které nabízí sportovní halu, travnatá hřiště, víceúčelové hřiště, tenisové kurty či bowling. Vzdálenost 3,3 km.

Loading